• Olympiáda ľudských práv

• Náš žiak Boris Barina VII.C úspešne reprezentoval našu školu na celoslovenskom kole Olympiády ľudských práv. Súťaž sa konala pod záštitou p. prezidentky Čaputovej. V hodnotení úvah vo svojej kategórii obsadil krásne 3.miesto. Nosnou témou súťaže bol zápas za mier a demokraciu. Okrem riešenia modelových prípadov porušovania ľudských práv a obhajoby úvah sme sa zúčastnili aj veľmi podnetného workshopu so sudcom Davidom G.Campbellom - Federálny súd prvého stupňa pre obvod Arizona, USA. Stretli sme veľa podnetných a inšpiratívnych ľudí, odborníkov v oblasti ľudských práv. Odmenou nám bolo tiež prijatie na katedru politológie v Bratislave. Veľmi sa tešíme sa, že toľko mladých ľudí si uvedomuje dôležitosť ľudských práv a tým vytvára našu budúcnosť. Ďakujeme!