Prihláška na vysokoškolské štúdium má v súčasnej podobe dve formy:

1. elektronická forma prihlášky - e-prihláška

2. tlačivo ( papierová) - Prihláška na vysokoškolské štúdium

Vysoké školy uprednostňujú podanie elektronickej prihlášky (ďalej len „e-prihláška“), poplatok za e- prihlášku je nižší ako keby ste posielali papierovú prihlášku.

E- prihláška  sa podáva prostredníctvom webovej stránky fakulty.  Cez rozhranie e- prihlášky  môžete sledovať stav podanej (elektronickej alebo papierovej) prihlášky od zaevidovania, cez spárovanie podanej e- prihlášky s doručenou papierovou a s poplatkom, akceptáciu, rozhodnutie prijímacej komisie a využívať aj ďalšie funkcie. Pre prijatých uchádzačov je e -prihláška následne spojená s elektronickou návratkou.

Papierová prihláška sa podáva listovou zásielkou na adresu fakulty - doporučene !!!!! (doklad si treba odložiť), alebo osobným doručením na podateľňu fakulty.

V prihláške vždy vyplňujete  bakalárske – prvý stupeň alebo spojené – prvý a druhý stupeň v jednom celku (medicína a pod.)

• Akademický rok: 2024 / 2025
          • Uveďte presný názov VŠ, fakulty a študijného programu (treba si zistiť, či je možné uviesť na jednej prihláške viac odborov, koľko študijných programov môžete uviesť na jednej prihláške a pod.)
          • Forma štúdia: denná alebo externá
          • Metóda štúdia: prezenčná (denne navštevujete prednášky) alebo dištančná (externá) alebo kombinovaná podľa informácie o možnostiach štúdia
          • Rok maturitnej skúšky: 2024
          • Kód strednej školy: 000 516 554
          • Názov: Stredná športová škola
          • Ulica a číslo: Trieda SNP 54
          • Mesto (obec):  Banská Bystrica
          • PSČ: 974 01
          • Študijný odbor a kód nájdeš aj na vysvedčení:
            • VIII.A trieda: 7902 J  77  gymnázium - šport
            • VIII.C trieda: 7902 J 00 gymnázium
            • IV.B,D trieda: 7451 J športové gymnázium - šport
            • IV.M  trieda: 7471 M športový manažment - šport
          • Stupeň dosiahnutého vzdelania: J   - pre IV.B,D VIII.A
          • Stupeň dosiahnutého vzdelania: M - pre IV.M

• Predmety:
            • v e - prihláške sa dá prospech načítať z ASC agendy: sgbb.edupage.org, treba vedieť prihlasovacie údaje
            • v papierovej prihláške vypisujete podľa vysvedčenia, správanie sa nepíše, nepíšu sa ani predmety, ktoré sú hodnotené absolvoval, vyčiarknite políčka, ak ste v určitom roku predmet nemali a nie je možné napísať známku
            • vyplňte z vysvedčení za 2. polrok prvého, druhého a tretieho ročníka, niektoré školy vyžadujú aj 1.polrok  štvrtého (treba zistiť podľa konkrétnej školy)
            • študijný priemer: zaokrúhľujete na 2 desatinné miesta
          • V tabuľke "Klasifikácia maturitnej skúšky" vyplňte len predmet maturitnej skúšky a úroveň
            • Slovenský jazyk a literatúra (úroveň nie je)
            • Anglický jazyk   - úroveň B2                                                                                                                                                IV.M - úroveň B1
            • voliteľné predmety

Vždy si skontrolujte všetky potrebné prílohy, ktoré sú potrebné k prihláške. Môže sa vyžadovať životopis, kópia o zaplatení poplatku za prijímacie konanie, potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, potvrdenie o športovej činnosti atď.

Niektoré VŠ  pre úspešne podanie e-prihlášky vyžadujú jej  vytlačenie, skontrolovanie údajov výchovnou poradkyňou,  a potom následné odoslanie (najneskôr do stanoveného termínu na podávanie prihlášok) vytlačenej e- prihlášky.

Dôležité je vyplniť dátum a podpísať prihlášku.

Správnosť údajov overujem v kabinete č. 214, v čase konzultačných hodín výchovnej poradkyne, NIE NA POČKANIE!!!

NA ZÁVER!

Ak sa hlásite na štúdium do Českej republiky - čítajte pozorne požiadavky a spôsob vyplnenia a zaslania prihlášky, môže sa líšiť od pokynov pre slovenské VŠ.