• Majstrovstvá sveta v MMA

• 27.3.2022 sa naša žiačka VERONIKA SMOLKOVÁ (IV.D trieda) stala svetovou šampiónkou v MMA strikingu. Na Majstrovstvách sveta MMA v Amsterdame deklasovala vo finálovom zápase reprezentantku z Kazachstanu už v 1. kole a siahla tak po zlate, ktoré si po skvelom výkone právom zaslúžila.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Projekt ŠAFRAN

• Írska nadácia pre vzdelávanie o holokauste HETI pravidelne poskytuje cibuľky žltých šafranov, ktoré sa vysádzajú na pamiatku jeden a pol milióna židovských detí, ktoré zahynuli počas holokaustu.  Tento školský rok sa do tejto aktivity zapojili žiaci V.C v spolupráci s p. učiteľkou Snohovou a p. učiteľkou Porubčanovou, kedy spoločne vysadili cibuľky šafranov.

Žlté cibuľky pripomínajú žlté Dávidove hviezdy, ktoré boli Židia prinútení nosiť za nacistickej vlády. Kvitnú na konci januára a začiatkom februára v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu. Aj touto cestou si chceme uctiť ich pamiatku.

• Volejbalový turnaj

• 24. 3. 2022 si žiaci našej školy opäť raz mohli zmerať svoje sily v obľúbenom volejbale. Družstvá predviedli skvelé športové výkony, nechýbal im elán a zdravá rivalita. Po vyraďovacích zápasoch sa víťazom stala trieda III.M, na 2. mieste skončila III.B trieda a 3. miesto obsadili žiaci I.M. Víťazi si na záver zahrali proti výberu učiteľov a trénerov.

Ďakujeme všetkým za príjemný športový zážitok! ​​​​​​​