• Vzhľadom na zmenu finančných pásiem MŠSR sme povinní zmeniť finančné limity na nákup potravín. Keďže táto zmena nastane 1.1.2023, žiadame Vás, aby ste platby za mesiac január neposielali v decembri, ako ste robili doteraz. Pri evidovaní platby v decembri Vám bude platba vrátená. Prehľad nových platieb a termíny nájdete tu a na stránke školy v sekcii školská jedáleň - ceny stravného.

Ďakujeme

• VIANOČNÁ VIEDEŇ

• Vo štvrtok 8.12.2022 sa 50 žiakov Strednej športovej školy zúčastnilo exkurzie do rakúskej metropoly -  Viedne. Navštívili sme spolu Haus des Meeres s jeho zaujímavým podmorským svetom, prezreli si historické centrum, Hofburg i Stephansdom a zažili trošku vianočnej atmosféry na známych vianočných trhoch pred viedenskou radnicou. O zaujímavé rozprávanie počas celej exkurzie sa postaral pán sprievodca Peťo Šperka.

• 10.11.2022 Mentálny koučing na Strednej športovej škole BB

• Šport je o fyzickej kondícii, avšak rovnako dôležitá je aj psychická kondícia. Najväčší súper každého športovca je v jeho hlave. Základom je veriť si, rozhodnúť sa a vytrvať. Ostať motivovaný, tešiť sa z výhry a poučiť sa z prehry. Nenechať sa znechutiť, ale ísť si svojou športovou cestou.

Na základe toho sme dňa 10.11.2022 na Strednej športovej škole uskutočnili mentálny koučing pre žiakov-športovcov. Viedol ho profesionálny certifikovaný mentálny tréner PhDr. Michal Kopčan.

• Upozornenie - stravovanie školská jedáleň

• Žiaci ubytovaní na internáte - odhlasovanie stravy bude možné len telefonicky na vrátnici internátu do 9:30 predchádzajúci deň.

Obedoví žiaci - odhlasovanie stravy bude možné iba v jedálni na objednávacom temináli alebo na stránke školy v sekcii objednávanie stravy do 13:30 predchádzajúci deň. Po tomto termíne môžete svoj obed dať do burzy.

Kontakt na informácie e-mail: antosikova@sgbb.edupage.org  telefón: 048 471 28 50

• Lukáš Rosenbaum žiak I.D

17.9.2022: Majstrovstvá SR starších žiakov a starších žiačok, mužov a žien do 23 rokov, Košice, chôdza 3000 m: 1. miesto (12:58). Tým sa kvalifikoval na nasledujúcu súťaž:

24.9.2022: Medzištátne stretnutie žiakov a žiačok U16 (CRO - CZE - HUN - SLO - SVK) v Znojme v Českej republike, chôdza 3000 m: 1. miesto (13:08). Zároveň tu získal ocenenie najlepšieho športovca slovenského tímu (z každej krajiny bol z výpravy atlétov ocenený jeden chlapec a jedno dievča).

• Múzeum holokaustu v Seredi

• Dňa 29.9.2022 sa žiaci V.C, VI.C a VII.C zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Študenti získali informácie o udalostiach týkajúcich sa slovenských Židov počas druhej svetovej vojny a rozšírili si tým vedomosti o priebehu holokaustu na Slovensku.

• Karate

• Budapešť Open 2022

V dňoch 17.9-18.9 2022 sa v hlavnom meste Maďarska konal karate turnaj Budapešť open 2022.

Na tomto turnaji nás reprezentovali aj žiaci našej školy.

Výsledky:

Martin Čiaky získal bronz v kateg. kumite male U21 -60kg

Simon Kováč získal bronz v kateg. kumite male juniors -68kg

Tomáš Králik získal bronz v kateg. kumite male cadets +70kg

Jakub Poliak sa obsadil na piatom mieste v kateg. kumite male U21 -84kg

Adam Chudík sa obsadil na siedmom mieste v kateg. kumite male U21 -67kg

Na turnaji nás reprezentovali aj Natália Lea Luptáková,Šimon Sečkár,Liliana Malá a Ján Chrenko

• Duatlon MSR

• Cez víkend 17. - 18.9.2022 sa Trenčianskych Tepliciach konali Majstrovstvá Slovenska v duatlone

Tereza Selecká (III.B )a Michal Michalica (II.B) získali bronzové medaily

V kategórii žiakov sa konalo posledné kolo Slovenského pohára, v ktorom suverénne zvíťazil Peter Šoltés (V.A)

• Šachy

• Dňa 17. a 18.9.2022 sa uskutočnil v Banskej Bystrici tradičný šachový turnaj. V silnej konkurencii obsadili prvé dve miesta žiaci našej školy Filip Haring a Patrik Števík.

Blahoželáme

• Atletika MSR

• Cez víkend 17-18.9.2022 sa v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v atletike v kategórií staršieho žiactva a v kategórii do 23 rokov.

Patrik Kmeť zo 6.A obsadil 3. miesto v skoku o žrdi v kategórii U23

Dorothea Salašková z 2.M obsadila 3. miesto v behu na 400m cez prekážky v kategórii U23

Ema Vaňová z 1.D obsadila 2. miesto v behu na 300m cez prekážky v kategórii starších žiačok

Peter Šoltés z V.A obsadil 1. miesto v behu na 3000m v kategórii starších žiakov

Ďakujeme našim žiakom za vzornú reprezentáciu školy.

• VODA PRE UKRAJINU

• Dňa 4.4.2022 sme zorganizovali na našej škole finančnú zbierku, výťažok ktorej bude vzhľadom na aktuálny nedostatok pitného režimu použitý na nákup balenej pitnej vody. Vyzbierané peniaze poputujú na účet Občianskeho združenia Pod krídlami anjelov v Banskej Bystrici, ktoré zabezpečí nákup a prepravu fliaš s vodou do zberných miest na hraniciach.

Ďakujeme všetkým za podporu nášho projektu!  Finančný obnos zo zbierky bol 309,10 eur.

• Majstrovstvá sveta v MMA

• 27.3.2022 sa naša žiačka VERONIKA SMOLKOVÁ (IV.D trieda) stala svetovou šampiónkou v MMA strikingu. Na Majstrovstvách sveta MMA v Amsterdame deklasovala vo finálovom zápase reprezentantku z Kazachstanu už v 1. kole a siahla tak po zlate, ktoré si po skvelom výkone právom zaslúžila.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Projekt ŠAFRAN

• Írska nadácia pre vzdelávanie o holokauste HETI pravidelne poskytuje cibuľky žltých šafranov, ktoré sa vysádzajú na pamiatku jeden a pol milióna židovských detí, ktoré zahynuli počas holokaustu.  Tento školský rok sa do tejto aktivity zapojili žiaci V.C v spolupráci s p. učiteľkou Snohovou a p. učiteľkou Porubčanovou, kedy spoločne vysadili cibuľky šafranov.

Žlté cibuľky pripomínajú žlté Dávidove hviezdy, ktoré boli Židia prinútení nosiť za nacistickej vlády. Kvitnú na konci januára a začiatkom februára v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu. Aj touto cestou si chceme uctiť ich pamiatku.

• Volejbalový turnaj

• 24. 3. 2022 si žiaci našej školy opäť raz mohli zmerať svoje sily v obľúbenom volejbale. Družstvá predviedli skvelé športové výkony, nechýbal im elán a zdravá rivalita. Po vyraďovacích zápasoch sa víťazom stala trieda III.M, na 2. mieste skončila III.B trieda a 3. miesto obsadili žiaci I.M. Víťazi si na záver zahrali proti výberu učiteľov a trénerov.